Hierarchie skupiny

Bojová družina Gunnar patří mezi uznávané tuzemské vikinské družiny. Aby to tak zůstalo i nadále, budoucí členové Gunnaru jsou pečlivě vybírání a prověřování. Rádi uvítáme jakkéhokoliv nováčka, jeho kariéra v družině však už závisí jen na něm, na jeho píli a vůli. V následujícím je uvedeno, co všechno čeká nováčka na jeho cestě k vytouženému členství od jeho prvního pohovoru:

1) Přijetí
Nově příchozí člověk do skupiny je podroben pečlivému pohovoru, který má za úkol zjistit jeho předpoklady stát se v budoucnu členem družiny. Je zjištěna míra jeho motivace a kompability se zbytkem družiny. Je více než vhodné, aby byl z Olomouce, či z blízkého okolí.

2) Základní výbava
Pokud uchazeč projde ústním přijímacím řízením, začíná se stávat součástí života družiny. V případě bojovníka chodí na tréninky, jinak se každý účastní teoretických příprav, začíná si dle našich rad a zdrojů šít základní kostým, boty, opasek, plášť, pořizuje si nádobu na jídlo a pití. Takto vybaven se může s družinou účastnit nějaké raně středověké akce a být s ní v dobovém táboře. Je mu přidělen mentor, Čekatel či Člen, který mu pomáhá a vede jej.

3) Adept
Při osvědčení svých osobním kvalit a projevení dostatečného zápalu pro společnou věc je nováček jmenován Adeptem. Je uveden na stránky družiny, má právo být informován o dění ve skupině, začíná platit skupinové příspěvky.

4) Čekatel
Pokud Adept bez obtíží a problémů zvládne první sezónu a pracuje dál na svém vybavení, pokud zvládne buď řemeslo nebo si pořídí bojové minimum (přilba, prošívanice/vycpávanice, štít a sekera/kopí nebo danax), může být jmenován Čekatelem. Jako Čekatel má právo hlasovat na Thingu, požádat o vstup do občanského sdružení Gunnar (posoudí Velitel po poradě s Členy), dohlížet na Adepty. Jeho slovo začíná získávat patřičnou váhu.

5) Člen
Pokud si další sezónu Čekatel vede dobře (ať již v boji, v řemeslu či v táboře), lze již uvažovat o jeho přijetí jakožto Člena družiny. Jmenování Čekatele Členem provází Přijímací rituál. Slovo Člena družiny už má velikou váhu, Člen je poradcem Velitele, požívá veškerých výhod družiny (ochrany, pomoci, kontakty, apod.). Člen dohlíží na Adepty i Čekatele. Člen se musí povinně vybavit zbrojí.